ASUS ROG Strix Scar 18 G835: Minden a maxon

Nehéz úgy leülni egy új ROG Strix Scar 18 mellé, hogy az ember ne egy kicsit túlzó elvárásokkal nyúljon hozzá. Mert hát mégiscsak az ASUS legnagyobb, legdurvább gamer laptopjáról beszélünk, ami idén ráadásul igen komoly ráncfelvarráson esett át, a csodaszép Mini LED kijelző mellé megérkeztek a vadonatúj NVIDIA RTX 50-es sorozat csúcskártyái és az Intel is hozzátette a magáét a processzor kapcsán. A domináns szerep kétségtelen, a kérdés inkább csak az, hogy összeáll e egy csomaggá mindaz, amit a piacon 2025 elején bele lehetett tuszkolni egy hordozhatónak nevezhető formába.
A ASUS ROG Strix Scar 18 G835 teljes kínálatát, illetve bővebb információt a DigiPrime laptop bolt és webáruházban a linkre kattintva találod:
A dizájn abszolút magában hordozza a ROG DNS-t. Kicsit szögletes, kicsit sci-fi, de átgondolt, egyedi és látványos. 2025-ben nem csak egy kisebb frissítést kaptak a hardcore gamerek, hiszen kívül-belül teljesen megújult a ROG Strix Scar széria. Az egyik leglátványosabb újítás idén kétségkívül a fedlapon helyet kapó Anime Vision kijelző, ami ténylegesen egy kis mini LED panel – nem csak pöttyök, mint az AniMe Matrix volt. Ki lehet rá saját képet, státuszinformációt, töltöttséget, vagy akár egyedi feliratot és animációt is rakni. Alapvetően kulcsszerepe nincs, mégis egy olyan kellemes extra, amit más gyártótól egyáltalán nem kapunk meg és ha akarjuk, akkor jelenléte teljesen minimalizálható, ellenkező esetben pedig biztosan a miénk lesz a legmenőbb laptop a LAN-partin.
A ROG Strix Scar 18 háza egyébként masszív, zsanérja merev, egy kézzel is nyitható. Az RGB világítás helye és formája is megváltozott, az idei modelleknél teljesen körbeér a peremen, de nem éreztük annyira hivalkodónak, hiszen egy „homályosító” réteg alatt futnak a fények. Természetesen magyar nyelvű billentyűzet is RGB fényeket kapott, és ahogy azt lenni szokott, mindent az Armoury Crate-ben tudunk személyre szabni. Az egykezes nyitás vélhetően azért roppant könnyű, mert a gép összsúlya meghaladja a 3 kilogrammot és ennek hatványozottan nagyobb része kapott helyet a billentyűzet alatt. Legvastagabb pontján a 3 centimétert is meghaladja a laptop vastagsága, de a ROG Strix Scar csúcslaptopok mindig is a teljesítmény határait feszegették a vékony dizájnra való törekvés helyett, hiszen arra ott a ROG Zephyrus család.
Nem szokásunk túlzásokba esni, de tagadhatatlan, hogy a notebook piacon az ASUS dominálja a kijelző szegmensét, legyen szó OLED-ről vagy MiniLED-ről. A 18 hüvelykes, 16:10-es, Mini LED alapú panel 2560 x 1600 pixelen, 240 Hz mellett dolgozik. Ez önmagában kiváló játékélményt jelent, de a kiváló fényerő, a remek kontraszt és a 100%-os DCI-P3 szintérlefedettség a tartalomfogyasztás és a kreatív munka számára is ideális környezetet teremt. Ez nem elhanyagolható kérdés, hiszen a gaming mellett az elmúlt években nagyon sokan keresik a legerősebb ROG laptopokat tartalomgyártási céllal, hiszen ilyen formában ekkora erőt nem nagyon találnak máshol.
Az ASUS ROG Strix SCAR 18 G835LX modellbe az új Intel Core Ultra 9 275HX került, ami egy 24 magos (8P+16E), 32 szálas bestia. Mellé pakolták a szintén vadonatúj NVIDIA GeForce RTX 5090 laptop GPU-t, ami jelenleg a legerősebb ilyen eszköz a piacon. A 24 GB GDDR6 memóriával, 175 W-os TGP-vel és a legfrissebb DLSS 4-gyel simán hozza az előző generációs asztali csúcskártyák teljesítményét és ahogy lenni szokott az aktuális generációban az asztali megfelelő alatt helyezkednek el 1-2 szinttel. A legfontosabb hardverek mellé 64 GB villámgyors memória és 4 TB SSD-tárhely került. Mindkettő bővíthető vagy cserélhető, ami szintén az idei modellek egyik újdonsága. A "Q-latch" névre keresztelt megoldás lehetővé teszi, hogy mindenféle szerszám nélkül hozzáférjünk az említett két komponenshez. A ASUS ROG Strix SCAR 18 G835LW az RTX 5080-as változat kódneve, ami 32 GB memóriával és 2 TB tárhellyel rendelkezik. Egyikőjük sem a „nagyjából elég mindenre” kategória, brutális erőt képviselnek és néhány éve még gondolni sem lehetett, hogy mire lesznek képesek a legvadabb gamer laptopok.
A legnépszerűbb AAA játékokban bőven konzolok feletti fps-számot nyújtanak maximális részletesség és a kijelzőhöz illő felbontás mellett. Ezt egészíti ki az NVIDIA technikai fejlettsége, és többek között a DLSS és a Multi Frame Generation az, ahol az előző generációhoz képest ugrásszerű javulás történt. A Cyberpunk 2077 bőven 110 fps feletti értéken futott, a Black Myth: Wukong a 90 körüli értékre lőtte be magát, és más játékok is nagyjából a 100-200 közötti fps értéket produkálták zömében maximális beállítások mellett. Az Esport címeknél persze más a helyzet, mindegyik játékban kiaknázható a 240 Hz-es kijelző előnye, de a legtöbb esetben még egy 360 Hz-es külső monitorhoz is tökéletes társ lehet egy ilyen csúcsgépezet. Összességében elmondható, hogy a játékok simán futnak QHD felbontáson Ultra beállításokkal akár még Silent profil mellett is, a DLSS aktiválása pedig jelentősen javítja a képkockasebességet, különösen a DLSS 4.0-t támogató újabb címeknél.
A klaviatúra teljesen okés, kellően hosszú út, jól definiált nyomáspont és a már említett szép háttérvilágítás jellemzi. A touchpad hatalmas, üvegből van, és pontos, de játékra nyilván egy jobb vezeték nélküli egeret ajánlatos beszerezni. A port kínálat nem hagy kívánnivalót és jelen esetben még hely is akadt nekik bőven. A csatlakozók elhelyezése a gép oldalain történt: a bal oldalon található a 3.5 mm-es audio jack, két Thunderbolt 5 (USB Type-C) port, egy USB-A 3.2 Gen 2 port, a HDMI 2.1 port, a 2.5G Ethernet port és a dedikált tápcsatlakozó, míg a jobb oldalon két USB-A 3.2 Gen 2 port kapott helyet. Korábban nagyon szerettük, hogy hátulra is jutottak csatlakozók, de sajnos az áttervezett dizájn okán ott most a hűtés jutott főszerephez.
A 90 Wh-s akku nem rossz, mindennapi átlagos gépként, munkára használva 4-5 órát is kibírhat, de játék alatt nyilván rövid időn belül elfogy és közben sem kapjuk meg azt a kiváló teljesítményt, amiről fentebb áradoztunk. Az egyedi csatlakozóval rendelkező 330 W-os töltő brutális, de szükség is van rá, viszont van USB-C PD támogatás, így a munkában egy dokkollóval simán tölthetjük vagy utazásnál egy erősebb mobiltöltő is elég lehet hozzá.
A 2025-ös ROG Strix Scar 18-ról nehéz rosszat írni, de minden nézőpont kérdése. A legerősebb változatok ugyanis egy egészen jó használt autó árát is elérhetik, ami sokaknál kicsaphatja a biztosítékot. Aki viszont a legerősebbet és legkülönlegesebbet keresi játékra vagy akár hordozható munkaállomás céljából, az a lehető legjobb helyen jár. A következő generáció megjelenéséig már most megvan az új király.
A ASUS ROG Strix Scar 18 G835 teljes kínálatát, illetve bővebb információt a DigiPrime laptop bolt és webáruházban a linkre kattintva találod:
TISZTELT VÁSÁRLÓNK!
Fizetésnél kérje az ingyenes adattörlő kódot adatainak biztonsága érdekében!
A Kormány döntése alapján a kereskedő minden tartós adathordozó termék vásárlásakor
köteles ingyenes adattörlő kódot biztosítani.
További információk
a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság honlapján:
https://nmhh.hu/veglegestorles